© 1979 - 2019 Dansk Meteorologisk Selskab

Bestyrelsen

Formand

Sven-Erik Gryning,

Haraldsborgvej 120,

Himmelev,

4000 Roskilde

Tlf: 46 77 50 05

Mail: sveg@risoe.dtu.dk

Næstformand

Eigil Kaas,

Fiskergårdsvej 10,

Gundsømagle,

4000 Roskilde

Tlf: 46 73 10 43

Mail: kaas@nbi.ku.dk

Kasserer

Kristian Pagh Nielsen,

Mail: kasserer@dams.dk

Sekretær

Kasper Stener Hintz,

Loddenhøj 2,

4460 Snertinge

Tlf: 28 73 71 29

Mail: kasper@hintz.xyz

Øvrige bestyrelsesmedlemmer

Brian Højen-Sørensen,

Østervang 22,

4000 Roskilde,

Tlf: 51 80 38 26

Mail: brian@dams.dk

Lars P. Holtmann,

Mail: lars@dams.dk

Andreas Nyholm,

Mail: andreas@dams.dk

Suppleanter

Ruth Mottram (1. suppleant),

Mail: rum@dmi.dk

Sebastian Pelt (2. suppleant),

Mail: sebastian@dams.dk

Revisorer

Erik Wessing,

Carl Nielsens Alle 6, 4. tv,

2100 København Ø

Jacob Mann,

Kronprinsensvej 21, 1.tv,

2000 Frederiksberg,

Tlf: 38 10 23 41

Revisorsuppleant

Keld Q. Hansen,

Rønnegade 22, 1. tv,

2100 København Ø

Størstedelen af bestyrelsen. Fra venstre: Redaktør John Cappelen, Lars Holtmann, Ruth Mottram, Kasserer Kristian Pagh Nielsen, Sekretær Kasper Stener Hintz, Brian Sørensen, Formand Sven-Erik Gryning, Sebastian Pelt, Næstformand Eigil Kaas.